Ciekawe dla seniorów publikacje BAGSO i EUROSOZIAL w j. polskim

Szanowni Państwo,
prezentujemy Państwu publikację pt „Osoby starsze – samostanowienie i samoorganizacja” opracowaną przez specjalistów –  przedstawicieli organizacji senioralnych – z Polski i Niemiec.

Opracowanie powstało w ramach projektu „Polsko-niemiecki cykl seminariów jako wkład do rozwoju aktywności seniorów i polityki senioralnej w Polsce i w Niemczech”, w którym z BAGSO i EUROSOZIAL również aktywnie uczestniczyły Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń UTW i Polska Unia Seniorów.

– łącze do pliku „Booklet_Osoby starsze samostanowienie i samoorganizacja.pdf” w Dropbox: https://www.dropbox.com/s/uajbnoe6bo8jg7c/Booklet_Osoby%20starsze%20samostanowienie%20i%20samoorganizacja.pdf?dl=0

Zachęcamy także do zapoznania się ze stanowiskiem niemieckiej BAGSO – Federalnej Wspólnoty Roboczej Organizacji Senioralnej dot. sytuacji seniorów w okresie pandemii w Niemczech.
Problemy seniorów w Polsce są bardzo podobne i propozycje niemieckich rozwiązań mogą być przydatne w naszych realiach.

– łącze do pliku „stanowisko_bagso.pdf” w  Dropbox: https://www.dropbox.com/s/wb1lacu7e7hl5en/stanowisko_bagso.pdf?dl=0

Zachęcamy do lektury i pozdrawiamy serdecznie.

PUS

Polska Unia Seniorów jest od 2011 roku członkiem Europejskiej Unii Seniorów. Powstała, by działać w interesie POLSKICH SENIORÓW i przyczyniać się do budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w Europie i na Świecie.

Możesz również polubić…