Piękna idea wzbudziła społeczne poparcie. I Ty możesz dołączyć do grona zwolenników.

Całe zamieszanie wokół kolejnej umowy dzierżawy gruntu pod przyszłe Centrum Kongresowe – Kopiec Upamiętnienia i Pokoju, a właściwie brak przyzwolenia pełniącego funkcję prezydenta miasta – wywołało oburzenie wśród wielu mieszkańców miasta. I tak narodził się społeczny ruch poparcia dla tej pięknej i pożytecznej idei. Jeśli i Ty czujesz potrzebę złożenia podpisu pod petycją do Rady Miasta, będziesz miał taką możliwość.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Oświęcimia!

W związku z dużym zainteresowaniem naszą akcją zbierania podpisów pod wnioskiem Polskiej Unii Seniorów do Rady Miasta o przedłużeniu umowy dzierżawy terenu przy ul. Kolbego na realizację Centrum Kongresowego – Kopca Upamiętnienia i Pokoju, uprzejmie informuję osoby zainteresowane, że jest możliwość złożenia podpisu popierającego ten wniosek w naszej siedzibie przy ulicy Dąbrowskiego 125. Pan Aleksander Gil – Tel. kom.: 535 350 224 – ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych RAZEM udostępni Państwu listy do podpisu.

Zapraszam wszystkich, którzy czują potrzebę, aby wspomóc swym podpisem tę wspaniałą ideę. Centrum Kongresowe, które ma realne szanse powstania w Oświęcimiu w latach 2015-2016, będzie służyć nam i przyszłym pokoleniom w rozwijaniu myśli demokratycznej, budowaniu pokoju na świecie i otworzy także wielu Oświęcimianom możliwość zarobkowania. Oświęcim tylko na tym zyska i faktycznie będzie postrzegany jako Miasto Pokoju i konkretnego pozytywnego działania.

Zapraszam i pozdrawiam!
Piotr Kasprzyk,
Obywatelskie Porozumienie Razem dla Oświęcimia

Jeśli chcielibyście Państwo osobiście zebrać kilka podpisów zapraszamy do pobrania listy, która to umożliwi. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Lista do zbierania podpisów

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. Piotr pisze:

  Dziękuję za opublikowanie

 2. życzliwy pisze:

  Świetny pomysł z tą listą mam nadzieję że nie będzie dużych problemów z podpisami a realizacja pomysłu dojdzie do skutku !!!!!

 3. milka pisze:

  Gdzie te podpisy są zbierane? Podpiszę się na liście, bo nie wyobrażam sobie, żeby taka pokojowa inicjatywa, która na dodatek da ludziom pracę nie powstała.

 4. Piotr pisze:

  List są na Dąbrowskiego 125 .Zapraszam sprawa jest bardzo pilna ważą się losy tej wspaniałej inicjatywy. Rozmawiałem z jedną z Pań która podpisywała listę była bardzo wzruszona ponieważ jej Tata został zamordowany w KL Auschwitz.