Powiatowy Urząd Pracy czeka na nowe miejsca pracy dla bezrobotnych w Centrum, a pełniącemu funkcję prezydenta nie zależy?

Każde miejsce pracy na wagę złota, kiedy stopa bezrobocia w powiecie oświęcimskim wynosi 13,5 proc. (dane na koniec marca 2014 r.). W statystykach Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu wciąż zarejestrowanych jest ponad 6,5 tys. osób. Zaledwie, albo aż sto, znajdzie pracę w przyszłym Centrum Kongresowym – Kopcu Upamiętnienia i Pokoju w Oświęcimiu. Oświęcimski pośredniak już cieszy się na samą myśl upragnionych miejsc pracy, na które bez trudu znajdzie kandydatów. Pytanie tylko, czy poszukujący pracy mają znaczenie dla oświęcimskiej władzy skoro wciąż blokują projekt uchwały o dalszej dzierżawie terenu pod budowę Centrum. Janusz Marszałek, prezes Zarządu Polskiej Unii Seniorów, w połowie maja zwrócił się do oświęcimskiego PUP z zapytaniem o możliwość zatrudnienia odpowiedniej kadry w przyszłym Centrum.

zdjecie-pup

Odpowiedź Powiatowego Urzędu Pracy

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że w wyniku podjętych przez Polską Unię Seniorów starań, trwających od kilku już lat, przygotowujemy się do realizacji od wiosny 2015 roku Centrum Kongresowego – Kopca Upamiętnienia i Pokoju w Oświęcimiu przy ul. św. Maksymiliana Kolbego. Planowane zakończenie inwestycji ma nastąpić na przełomie lat 2016/2017. Przewidywany koszt to kwota ok. 70 mln złotych. Dla celów planistycznych proszę Państwa o udzielenie informacji, czy będziemy mogli liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy w pozyskaniu lokalnej, odpowiedniej kadry dla tego przedsięwzięcia. Zależeć nam będzie przede wszystkim na kadrze z wyższym wykształceniem, szczególnie w zakresie nauk społecznych, ekonomii, prawa, edukacji, informatyki i posługujących się biegle co najmniej jednym językiem obcym (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski – mile widziane także inne języki, np. hebrajski i japoński).

Odpowiedź z PUP nadeszła już 19 maja. Urząd deklaruje pomoc przy naborze na wolne stanowiska (skan w załączniku).  Sto – dotąd bezrobotnych osób – będzie miało godnie płatną pracę, pokojowa inicjatywa będzie promować Oświęcim… czy to Pana pełniącego funkcję prezydenta nie skłoni do przemyśleń i natychmiastowej decyzji przekazania radnym projektu uchwały dzierżawy terenu pod Centrum? Czy Oświęcim jest „zieloną wyspą” na polskiej mapie biedy i bezrobocia, że nie potrzeba ludziom pracy i chleba? Jest jeszcze chwila na refleksję i właściwą decyzję.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. kasie pisze:

    Mamy z koleżanką dwa fakultety i zero pracy. Panie Januszu, jak tylko Centrum będzie w budowie, składamy papiery z nadzieją na pracę. Pozdrawiamy!

  2. Piotr pisze:

    Tak wiele osób nie ma pracy a centrum ją właśnie zapewni i to nie tylko dla osób po studiach ale też dla ogrodnika sprzątacza , ochroniarza i wielu , wielu innych którzy są potrzebni do obsługi Centrum Upamiętnienia i Pokoju. Włodarze myślcie o Oświęcimianach ,Oni was wybierają!