Zdjęcia i dokumenty

Centrum Kongresowe

Centrum Kongresowe- Kopiec Upamiętnienia i Pokoju stanie się szansą dla wielu osób z Oświęcimia i okolicy na podjęcie ciekawej pracy. Powstające w Oświęcimiu Centrum Kongresowe to wyjątkowa budowla, która atrakcyjnym kształtem i nowoczesnym wnętrzem przyciąga uwagę wielu zarówno młodszych jak i starszych obserwatorów z całego świata. To miejsce, które dla wielu osób z Oświęcimia i okolicy stanie się szansą na podjęcie pracy w niezwykle ciekawym i wielokulturowym otoczeniu.

Prośby byłych więźniów o wsparcie dla Centrum Pokoju

Jako byli więźniowie KL Auschwitz i świadkowie strasznego czasu II wojny światowej angażujemy się bardzo w powstanie w Oświęcimiu KOPCA - CNETRUM POKOJU. (...) Liczymy na Wasze pełne poparcie dla tej sprawy.

Wniosek PUS do Rady Miasta

Kopiec - „Centrum Kongresowe – Kopiec Upamiętnienia i Pokoju” – „Friedenszentrum” – „Peace Mound Center” w Oświęcimiu to przedsięwzięcie o wielkim symbolicznym znaczeniu dla Oświęcimia, Polski, Europy i świata. Ma stać się urzeczywistnieniem marzeń inicjatorów tego dzieła, świadków „piekła” KL Auschwitz-Birkenau i tragicznej w skutkach II wojny światowej. Marzeń o otwarciu miejsca, które inspirować będzie obecnie żyjących ludzi z całego świata do budowania dobrych, wzajemnych relacji na rzecz pokoju.

Artykuły prasowe
Dokumenty techniczne

Kopiec – Centrum Kongresowe to przedsięwzięcie na dużą skalę, spełniające zapisy Planu Miejscowego, mieszczące się pod ażurową kopułą o wysokości 35m, średnicy 110m, zawierające wielofunkcyjny kompleks budynków o wysokości 12m każdy, w tym m.in. salę kongresową na 800 osób, salę teatralną na 300 osób, sale seminaryjne na łącznie 600 osób, przestrzeń wystawienniczą, galerię. Wygeneruje nowe miejsca pracy dla ponad 100 osób. Przy obsłudze Gości kongresów i seminariów skorzystają zawodowo hotele, restauracje, firmy cateringowe, firmy komunikacyjne oraz inne z Oświęcimia i całej okolicy.