Wniosek PUS do Rady Miasta Oświęcim
[su_button radius=”square” url=”http://www.uniaseniorow.pl/wp-content/uploads/2014/05/Wniosek-PUS-do-Rady-Miasta-Oświęcim-o-przedłużenie-dzierżawy-PMC.pdf” target=”_blank” background=”#e83d57″]Wniosek do Rady Miasta[/su_button] [su_button radius=”square” url=”https://www.dropbox.com/sh/93i7n2tg5chqbkt/c_6tkr3-U_” target=”_blank”]Załączniki do wniosku[/su_button]
Do Radnych Miasta Oświęcim
Szanowni Państwo,
na podstawie § 10 umowy Nr 34/2011 zawartej w dniu 16. czerwca 2011 r. pomiędzy Miastem Oświęcim a Polską Unia Seniorów z siedzibą w Oświęcimiu w sprawie dzierżawy działek o numerach ewidencyjnych pgr1895/43, pgr 1892/13 i pgr 1892/1 do wykorzystania polegającego na zrealizowaniu na nich budowy „Kopca Pamięci i Pojednania” wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obecna nazwa: „Centrum Kongresowe – Kopiec Upamiętnienia i Pokoju – Friedenszentrum – Peace Mound Center – w Oświęcimiu, proszę o przedłużenie w/w umowy na okres kolejnych 3 lat.
Uzasadnienie
Kopiec – „Centrum Kongresowe – Kopiec Upamiętnienia i Pokoju” – „Friedenszentrum” – „Peace Mound Center” w Oświęcimiu to przedsięwzięcie o wielkim symbolicznym znaczeniu dla Oświęcimia, Polski, Europy i świata. Ma stać się urzeczywistnieniem marzeń inicjatorów tego dzieła, świadków „piekła” KL Auschwitz-Birkenau i tragicznej w skutkach II wojny światowej. Marzeń o otwarciu miejsca, które inspirować będzie obecnie żyjących ludzi z całego świata do budowania dobrych, wzajemnych relacji na rzecz pokoju.
Kopiec – Centrum Kongresowe to przedsięwzięcie na dużą skalę, spełniające zapisy Planu Miejscowego, mieszczące się pod ażurową kopułą o wysokości 35m, średnicy 110m, zawierające wielofunkcyjny kompleks budynków o wysokości 12m każdy, w tym m.in. salę kongresową na 800 osób, salę teatralną na 300 osób, sale seminaryjne na łącznie 600 osób, przestrzeń wystawienniczą, galerię. Wygeneruje nowe miejsca pracy dla ponad 100 osób. Przy obsłudze Gości kongresów i seminariów skorzystają zawodowo hotele, restauracje, firmy cateringowe, firmy komunikacyjne oraz inne z Oświęcimia i całej okolicy.
Uwzględniając treść adresowanego do Państwa Radnych i Mieszkańców Oświęcimia testamentu powstańca warszawskiego śp. Henryka Łagodzkiego, byłego więźnia KL Warschau, zapisy Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2014-2020, zaawansowanie prac projektowych i uzgodnień branżowych, na realizację których zostały już poniesione znaczne nakłady finansowe, zaangażowanie finansowe sponsorów polskich, szczególnie ze zbiórki publicznej z parafii Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz od sponsorów zagranicznych, zachodzi uzasadniona podstawa wyrażenia przez Radę Miasta Oświęcim zgody na przedłużenie obowiązywania umowy 34/2011, niezbędnej dla realizacji przez Polską Unię Seniorów, we współpracy z wieloma organizacjami społecznymi działającymi na rzecz pokoju i pojednania narodów, dalszych prac projektowych, a następnie budowy przedsięwzięcia stanowiącego realizację par. 26.1.3 Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Oświęcim, przyjętego przez obecną Radę Miasta w dniu 29.06.2011 roku.
Załączniki do niniejszego uzasadnienia można przeglądnąć i pobrać [su_button radius=”square” url=”https://www.dropbox.com/sh/93i7n2tg5chqbkt/c_6tkr3-U_” target=”_blank”]tutaj.[/su_button]
W przypadku dodatkowych pytań ze strony Państwa Radnych jesteśmy gotowi udzielić dalszych wyjaśnień na posiedzeniach komisji oraz drogą mailową:
1. Jan Korzeniowski – jan.korzeniowski@uniaseniorow.pl
2. Janusz Marszałek – janusz.marszalek@uniaseniorow.pl
Z wyrazami szacunku
Jan Korzeniowski
Wiceprezes Zarządu