Wystawa malarstwa w Ratuszu w Michałowicach

W pierwszej połowie lutego 2020 r. w holu Urządu Gminy Michałowice w Regułach zaprezentowane zostały prace Beaty Tomeckiej – vide prezentacja multimedialna:

„Aby wyjaśnić, co wpłynęło na chęć malowania przeze mnie obrazów muszę tu wyjaśnić, że najpierw mój tata przekazał mi odrobinę zdolności kolorystycznych i trzymania pędzla, bo był z zawodu artystą plastykiem i nauczycielem. Po odchowaniu dzieci i nieco jednego wnuczęcia nagle przyjaciółka mojego taty zażyczyła sobie moich prac malarskich na jej rodzinnej wystawie i tak się zaczęło moje malowanie, najpierw olejnych prac. Mojej rodzinie to się nie podobało, bo brzydko pachniała farba, więc przerzuciłam się na akryle. Teraz nie ma problemu, więc maluję swoje wrażenia ze spływów kajakowych po Europie i małe akcenty afrykańskie. Daje mi to wielką frajdę i odpręża psychicznie. Cieszę się bardzo, gdy podobają się oglądającym na wystawie. Wystawa w Michałowicach jest już 9 indywidualną moją wystawą w ciągu zaledwie dwóch lat. Przyznaję ze skruchą, że dzięki temu jestem szczęśliwsza.”

Beata Tomecka

Wystawę można odwiedzić online. ZOBACZ tutaj lub klijnij w obrazek poniżej.

Beata-Tomecka-Wystawa-akryli-02182020_113837

PUS

Polska Unia Seniorów jest od 2011 roku członkiem Europejskiej Unii Seniorów. Powstała, by działać w interesie POLSKICH SENIORÓW i przyczyniać się do budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w Europie i na Świecie.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Świetny film z wystawy. Jestem zachwycona i dumna z osiągnięć mojej przyjaciółki Beaty Tomeckiej. Gratuluję autorowi.